Více o diskriminaci seniorů v ČR na www.duchodci.webz.cz

Zastupitelé a radní města Roudnice nad Labem

Městský úřad Roudnice nad Labem                 

Karlovo náměstí

Roudnice nad Labem

413 01                                                                         

 

Tento dopis byl souběžně zaslán hejtmanovi Ústeckého kraje, zastupitelům RCE, MPSV, MV, MZ . Protože je tento dopis stejný pro všechny zde uvedené instituce a protože je stížnost obsáhlá klikněte na tento řádek , kde se objeví tento dopis v celém znění i s odkazy. Zde je uvedena jen první strana stížnosti ze 16ti.

 

 

V Roudnici nad Labem dne 8. prosince 2003.

 

 

 

 

Věc: Nejasnosti v provozování domova důchodců

 

Vážený zastupitelé a radní,

obracím se na Vás s prosbou o vysvětlení a přezkoumání některých věcí týkajících se provozu Domova důchodců v Roudnici nad Labem.

V Roudnici se v měsíci září otevřel nový Domov důchodců, který město postavilo za peníze z dotací státu. Tento Domov důchodců  se provozuje městem zřízenou příspěvkovou organizací Podřipska nemocnice s poliklinikou.

Vzhledem k složitosti tohoto případu jsem zvolil k Vaší informovanosti tuto obsáhlou formu dopisu.

        

Byl bych rád, kdybyste mi mohl odpovědět na moje body ve kterých jsou zaneseny nejdůležitější události provozu domova.

1.     Provozovatelem domova je městem zřízená příspěvková organizace Podřipská nemocnice
s poliklinikou, která má licenci pro provozování domova důchodců. Může tato organizace nakupovat služby od jiných organizací, např. nemocnic s.r.o. apod.?

2.     Má Domov důchodců zapotřebí nakupovat nějaké služby například od  soukromých nemocnic a jaké? Vždyť v domově jsou kvalifikované zdravotní sestry a každý klient má svého lékaře, tak jako každý jiný občan.

3.     Kolik stojí jedno lůžko v domově měsíčně? Kolik přispívá stát dotací, kolik má platit klient, zda je určena horní hranice? Kolik má povinnost ze zákona přispívat provozovatel? Od kterého datumu jsou tyto položky uzákoněné? Které zákony toto vše nařizují?

4.     Je možné, aby příspěvková organizace zřízená městem, měla podmínku pro přijetí do domova zaplacení vstupního poplatku ve výši 55.500,- Kč? Je to v souladu nebo rozporu se zákony ČR? Které zákony toto povolují nebo zakazují?

5.     Je v souladu se zákonem, aby klient domova důchodců platil měsíčně za pobyt a stravu 8.000,-Kč? Jaké úkony jsou zahrnuté v nákladech stravy a pobytu. Kdo o tomto měsíčním poplatku v domově rozhoduje? Které zákony toto povolují nebo určují?